Tecavüz failine ödül: ‘İyi hal indirimi’ uygulandı!

  • 12:55 19 Kasım 2023
  • Hukuk
 
ZONGULDAK - Zonguldak’ta üç yıl önce iki çocuğa tecavüzde bulunan Necmi K. isimli erkeğe mahkeme, “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından “iyi hal indirimi” uygulayarak toplam 36 yıl 4 ay hapis cezası verdi.  
 
2020 yılında Zonguldak merkeze bağlı bir köyde Necmi K. isimli erkek, akrabası olan bir çocuğa tecavüzde bulundu. Fail Necmi K.’nin daha sonra bir başka çocuğu da tecavüze maruz bıraktığı öğrenildi. Yaşananların, çocuğun öğretmenine anlatması ile ortaya çıkması üzerine okulda tutanak tutularak jandarmaya haber verildi. Gözaltına alınıp tutuklanan fail Necmi K. hakkında “Çocuğa cinsel istismar”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “tehdit” suçlarından dava açıldı.
 
Zonguldak 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında, tutuklu fail Necmi K. ile avukatlar hazır bulundu. Duruşmaya, çocukların aileleri de katıldı.
 
Faile ödül: ‘İyi hal verildi!’
 
Mahkeme heyeti faile, “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından “iyi hal indirimi” uygulayarak toplam 36 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Fail Necmi K., “tehdit” suçundan ise beraat etti.